راه‌های تشخیص دیسک کمر چیست ؟

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

راه‌های تشخیص دیسک کمر چیست ؟با داشتن تمام علائم ذکر شده باز هم نمیتوان با قاطعیت تشخیص دیسک کمر داد؛ در واقع داشتن هر کدام از این علائم به معنی نیاز به مراجعه به جراح مغز و اعصاب برای بررسی آنها است. ادامه روند تشخیصی شامل معاینه پزشک و در صورت صلاحدید وی انجام ام آر آی یا عکس از کمر برای تشخیص نهایی است.

عکس ساده، سی تی اسکن، ام آر آی و در موارد نادر سایر روشهای تشخیصی هر کدام یافته خاصی را انتقال میدهند و هیچ کدام جایگزین دیگری نیست و باید به صلاحدید پزشک یک یا چند روش بکار گرفته شود.

تشخیص دیسک کمر
جدا از این تصویربرداری ها، گاهی لازم است نوار عصب و عضله برای بررسی شدت و نوع درگیری عصبهای پا انجام شود که البته این روش هم برای همه بیماران لازم نیست و گرچه بسیار کم خطر بوده و خیلی آزاردهنده نیست اما باید در موارد ضروری انجام گیرد.

در مجموع، با توجه به شرح حال بیمار، معاینه بالینی، یافته های تصویربرداری و نوار عصب و عضله تشخیص دیسک کمر داده می شود و در این صورت طیف وسیعی از درمانها پیش روی خواهد بود تا با توجه به شرایط بیمار بکار گرفته شوند که در پست بعدی به آنها اشاره خواهد شد.
در پایان ذکر نکته‌ای ضروری است، بافت ژلاتینی و منحصر به فرد دیسک هیچ گاه بعد از تخریب، بازسازی کامل نخواهد شد و محافظت از آن بهتر از انجام هر روش درمانی بعد از بروز آسیب خواهد بود.

ساعت کار مطب

ساعت تعیین وقت
از ساعت 10 - 22
به جز
روزهای تعطیل
تلفن مطب
09120701080
طراحی سایت ، طراح وب سایت