بهترین جراح تومور مغزی در تهران

بهترین جراح تومور مغزی تهران

یکی از ترس‌ های مشترک اغلب مردم در بین بیماری‌های جسمی، انواع تومورها یا سرطان‌هاست که فکر آن نیز بسیاری از مردم را به وحشت می‌آورد. با این همه سرطان پایان زندگی نیست و مانند هر بیماری دیگری نیاز به روحیه مبارزه طلبانه و امیدوار دارد. علم پزشکی هر سال نسبت به گذشته در این زمینه بیشتر پیشرفت می‌کند و امید به بهبود بیماران را نیز افزایش می‌دهد. در بین انواع تومور نیز تومور مغزی یکی از آن عارضه‌هایی است که بسیاری از مردم نسبت به آن فوبیای دسته جمعی دارند و همه کسانی که به این عارضه مبتلا هستند، در جستجوی بهترین جراح تومور مغزی در تهران یا شهر محل سکونت خود می‌گردند. از آنجایی که این انتخاب یک انتخاب کاملاً حیاتی است، در این مطلب قصد داریم درباره اینکه چگونه بهترین جراح تومورهای مغزی تهران و یا کل ایران را بیابیم، کمی با شما گفتگو داشته باشیم.

دکتر علیرضا طبیب خوئی جراح مغز و اعصاب

دکتر علیرضا طبیب خوئی

جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات

عضو هیات علمی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران

رتبه اول بورد جراحی مغز و اعصاب ایران

فلوشیپ و مدرس جراحی  قاعده جمجمه

با سابقه بیش از هزاران جراحی تومورهای پیچیده مغز و اعصاب

رییس بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان رسول اکرم

رییس مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب طبیب

تلفن جهت تعیین وقت

۰۲۱-۲۲۳۸۸۳۰۱

۰۲۱-۲۲۳۸۸۳۰۲

 

 

نمونه ای از جراحی های تومور مغزی انجام شده توسط دکتر طبیب خوئی

 

جراحی تومور مغزی مننژیوم بسیار بزرگ

جراحی کیست هیداتیک مغزی

جراحی تومور مغزی بدون بیهوشی و بیدار

جراحی تومور مغزی

کاوش‌های باستانی در منطقه شهر سوخته جیرفت و مصر باستان، نشان می‌دهد که انسان‌ها از چند هزار سال پیش با عمل جراحی مغز و تراش جمجمه آشنایی داشته‌اند؛ اما اغلب این عمل برای خارج کردن مایع مغزی مازاد و کاهش فشار مغز اتفاق می‌افتاد. با پیشرفت علم پزشکی در سده حاضر، عمل جراحی مغز تبدیل به یک عمل بسیار مدرن و متکی به تکنولوژی شده که توسط یک تیم کامل جراحی انجام می‌گیرد و بسیاری از دستاوردهای علم مهندسی پزشکی و تخصص جراحی مغز و اعصاب و… را می‌توان در این فرآیند مشاهده کرد. همچنین تنوع پزشکان متخصص در این حوزه و مراکز درمانی که امکانات کافی برای عمل جراحی تومور مغزی در اختیار دارند، روز به روز در حال افزایش است. بنابراین طبیعی است که افراد برای انتخاب بهترین مرکز درمانی و بهترین جراح، در جستجوی معیارهایی مناسب و تراز باشند.

 

جراحی مغز چیست ؟

متاسفانه با تغییر سبک زندگی مردم و تغییر در عادات غذایی، شاهد رشد روز افزون انواع تومورهای سرطانی در تمام جهان هستیم و یکی از مرگ‌آورترین انواع این سرطان‌ها، تومور مغزی است. این بیماری صعب‌العلاج می‌تواند عوارض ناخوشایند فراوانی را برای فرد بیمار ایجاد کند و در صورتی که به موقع تشخیص داده نشود و فرآیند درمان آن بلافاصله آغاز نگردد، می‌تواند خطر مرگ را نیز به همراه داشته باشد. به همین خاطر تمامی کسانی که با این عارضه دست و پنجه نرم می‌کنند، در تکاپوی درمان این بیماری به جستجوی بهترین جراح تومور مغزی تهران هستند و این مسئله برای آنان یک معضل محسوب می‌شود.

تشخیص صحیح تومور مغزی

جراحی تومور مغزی یک روش درمانی تهاجمی محسوب می‌شود که بسته به محل قرار گیری تومور، اندازه آن و سن و شرایط جسمی بیمار، ممکن است به شکل‌های مختلفی انجام بگیرد. نخستین مسئله در روند درمان بیماری تشخیص درست نوع بیماری، شدت پیشروی آن، تشخیص نوع آن از حیث تومور مغزی خوش خیم یا بد خیم بودن و در نهایت تجویز درست بهترین نوع عمل جراحی ممکن است. یک جراح مغز و اعصاب خبره باید بتواند تمامی این مراحل را به درستی طی کند تا به نتیجه ایده ‌آل دست یابد. اگر پزشک معالج شما در تشخیص نوع یا شدت بیماری و همچنین در انتخاب نوع صحیح عمل جراحی دچار اشتباه شود، این اشتباه می‌تواند به قیمت جان بیمار تمام شود؛ بنابراین هیچ اشتباهی در تمامی این مراحل پذیرفته نیست.

 

تشخیص تومور مغزی

برخی از بیماری‌ها پیش از جراحی روش‌های دیگری برای درمان دارند که نسبت به جراحی در اولویت هستند؛ اما در اغلب تومورهای مغزی، جراحی نخستین پیشنهاد برای بهبود شرایط است. بهتر است بدانید که این جراحی، یکی از پیچیده‌ترین، حساس‌ترین و دقیق‌ترین عمل‌های جراحی در جهان است که متخصصان بزرگی در سطح جهان همچنان در تلاش برای توسعه و پیشرفت آن هستند.

خوشبختانه ایران یکی از کشورهایی است که در این زمینه حرف‌هایی برای گفتن دارد و به واسطه اسطوره جراحی مغز و اعصال جهان پروفسور مجید سمیعی، توانسته به پیشرفت‌های چشمگیری دست یابد و امکانات و آموزش‌های بسیار حرفه‌ای در اختیار پزشکان متخصص در این حوزه قرار بگیرد. با این وجود اما برای یک بیمار آنچه مهم است، سلامتی است و در این مرحله از زندگی، فرد به هیچ چیز جز بهبود وضعیت و باز پس گیری سلامتی خود نمی‌اندیشد. به همین خاطر در ادامه قصد داریم ضمن ارائه نکاتی درباره عمل جراحی تومور مغزی، معیارهای اصلی انتخاب بهترین جراح تومور مغزی تهران را نیز با شما بازگو کنیم.

 

مهم‌ترین معیارها برای انتخاب بهترین جراح تومور مغزی تهران

انتخاب بهترین جراح تومور مغزی شاید انتخابی به ارزش یک زندگی باشد. همه با به خوبی می‌دانیم که در چنین شرایطی، هیچ چیز مهم‌تر از سلامتی و حفظ زندگی نیست. انتخاب یک جراح مجرب که زندگی خود را به او بسپاریم، نه جای تعارف خواهد داشت و نه جای تبلیغ… موضوع درباره حفظ زندگی است و در چنین شرایطی همه چیز آنقدر جدی خواهد بود که جایی برای به حاشیه رفتن، اغراق کردن و گفتگوهای بیهوده نخواهد بود. به همین خاطر به آنچه در ادامه به شما خواهیم گفت، به خوبی توجه کنید:

تخصص و دانش

بدون شک مهم‌ترین معیار موجود برای تشخیص یک پزشک خبره، توجه به سواد، دانش و تخصص او است. علم پزشکی علمی دقیق و بسیار حساس است. در این دنیای گسترده هیچ چیز مهم‌تر از تخصص و دانش نیست و به همین خاطر شما باید پیش از هر چیز به مدرک تحصیلی، سوابق علمی و پژوهشی پزشک مورد نظر خود نگاهی بیندازید. تمامی پزشکان متخصص مغز و اعصاب دارای پروفایل‌های رسمی در سازمان علوم پزشکی کشور هستند و تمامی رزومه علمی آنان را می‌توان در سایت رسمی این سازمان یافت. ضمن آن که اگر پزشک متخصص مد نظر شما دارای سوابق پژوهشی در قالب انتشار مقاله در ISI یا ISC باشد، با یک جستجوی ساده می‌توانید تمامی این مقالات و ارزش علمی آنان را نیز بررسی کنید تا به سطح دانش و تخصص پزشک مورد نظر خود پی ببرید.

تجربه

آنچه می‌تواند از لحاظ اهمیت هم تراز با دانش و تخصص قرار بگیرد، تنها تجربه است و بس. تجربه در حقیقت مکملی تمام عیار برای معیار اول ما است. پزشک متخصص مورد نظر شما باید در کنار دانش و تخصص علمی، تجربه کافی یا مثبتی در این زمینه داشته باشد تا بتواند به شما کمک کند. چیزی که در نگاه اول ممکن است معما باشد، در نگاه دوم و پس از کسب تجربه، چیزی جز خاطره نخواهد بود. بنابرین پزشکی که تجربه بالایی در درمان بیماران مبتلا به تومور مغزی داشته باشد، می‌تواند در هر مرحله از درمان به شما کمک کند و با رجوع به خاطرات خود، تجربه مثبت خود را برای درمان شما به کار ببندد. وقتی درباره تجربه در زمینه جراحی تومور مغزی صحبت می‌کنیم، سه سطح از تجربه را مد نظر داریم:

  1. تجربه در تشخیص: امروزه تکنولوژی پزشکی و مهندسی صنعتی به شکلی که شاید ۵۰ سال پیش باورش هم دشوار بود، به کمک بیماران و پزشکان آمده است. اما با این وجود هر چه دستگاه‌های آزمایشگاهی پزشکی و تصویربرداری در بدن پیشرفته‌تر می‌شود، جزئیاتی پا به میان می‌‌گذارد که می‌تواند برای بیماران مفید و برای پزشکان چالش‌بر‌انگیز باشد. پزشک متخصصی که تجربه بالایی در زمینه تشخیص بیماری داشته باشد، به کمک این تکنولوژی‌ها می‌تواند بهترین تشخیص را درباره نوع، درجه و سرعت رشد تومور بیمار داشته باشد و این تجربه در تشخیص، بسیار برای نجات جان بیمار حیاتی است.
  2. تجربه در تجویز: پس از یک تشخیص دقیق و درست، طراحی یک پلن کامل برای درمان بیمار مرحله مهم بعدی است. یک پزشک با تجربه پس از تشخیص دقیق بیماری، خواهد دانست که بهترین مداوا که احتمال درمان را بیشتر از همه خواهد کرد کدام است و چگونه باید با ترکیب تجویز داروها، مراقبت‌ها و عمل جراحی در یک زمان‌بندی درست، فرد بیمار را به سوی سلامتی سوق دهد. در این حین مد نظر داشتن سن و شرایط جسمی بیمار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین خاطر تجربه در تجویز نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
  3. تجربه در عمل جراحی: آخرین سطح از تجربه که از قضا می‌تواند مهم‌ترین نیز باشد، تجربه در فرآیند عمل جراحی تومور مغزی است. این عمل، یکی از حساس‌ترین عمل‌ها در دنیای پزشکی است و از پیچیدگی و دشواری‌های بسیاری برخوردار است. به همین خاطر از بین تمام جامعه آماری دنیای علم پزشکی، افراد بسیار خاصی به سراغ این شاخه از علم پزشکی می‌روند و در میان آنان نیز تعداد انگشت شماری به موفقیت‌های بسیار دست می‌یابند.

سعی کنید پزشکی را انتخاب کنید که پس از بررسی کامل مدارک و رزومه پزشکی وی، بتوانید درباره تجربه او در این رشته نیز سوالاتی از وی یا اطرافیان یا بیماران قبلی او بپرسید و تجربه وی را در هر سه منظر تشخیص، تجویز و عمل جراحی، به خوبی جویا شوید.

 

به روز بودن

یک پزشک جراحی متخصص فارغ از سن و سال یا تجربه، باید همیشه به روز باشد. علم پزشکی به‌خصوص در سطوح تخصصی مانند مغز و اعصاب، همه روزه در حال توسعه و پیشرفت است و یک پزشک متخصص، باید خود را با مطالعه همیشگی جدیدترین مقالات علمی و آشنایی با نوین‌ترین متدهای درمان، به روز نگه دارد. به روز بودن یک پزشک متخصص منوط به خود شخص نیست. او باید در مرکزی مدرن و مجهز به آخرین تکنولوژی‌های پزشکی مشغول به فعالیت باشد و تیمی که با او کار می‌کنند نیز باید افرادی به روز در زمینه کاری خود باشند.

تیم جراحی

جراحی تومور مغزی معمولاً به صورت تیمی انجام می‌گیرد و تیمی از متخصصین در این حوزه به صورت هم‌زمان و هماهنگ در یک عمل جراحی مشارکت خواهند کرد. هر چند که کار نهایی یعنی رسیدن به تومور در مغز و برداشتن آن توسط پزشک شما انجام می‌شود، اما باید بدانید که به همراه وی، یک تیم پزشکی نیز برای یک جراحی ایده‌آل تلاش می‌کنند. بنابراین سعی کنید که درباره تیم پزشکی فرد مورد نظر خود نیز اطلاعات کافی کسب کنید و بهترین جراح تومور مغزی تهران را با در نظر گرفتن تیم همکار، انتخاب کنید.

امکانات بیمارستان

از جمله عوامل دیگری که در انتخاب یک پزشک متخصص مجرب حائز اهمیت است، مرکز درمانی‌ست که پزشک قرار است عمل شما را آنجا انجام دهد. امکانات بیمارستان، رزومه خوب کادر درمان، تکنولوژی‌های موجود در اتاق عمل، استانداردهای رعایت شده برای راحتی هر چه بیشتر بیمار و… از جمله عواملی است که می‌تواند یک بیمارستان را تبدیل به محلی مناسب برای انجام عمل جراحی تومور مغزی شما کند.

رضایت بیماران سابق

یکی دیگر از معیارهایی که می‌توانید بر اساس آن بهترین جراح تومور مغزی تهران را بیابید، بررسی نظرات دیگر افراد و بیماران سابق درباره پزشک مربوطه است. جستجو درباره این نظرات می‌تواند در وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و به صورت حضوری در مطب یا بیمارستان محل کار دکتر جراح شما انجام گیرد. طبیعتاً یک نظر یا دو نظر برای قضاوت کافی نخواهد بود؛ اما اگر جامعه آماری بزرگی از نظرات افراد مختلف را بتوانید در نظر داشته باشید، احتمالاً می‌توانید به قضاوت درستی از درست‌کاری پزشک مورد نظرتان برسید.

معیارهای اخلاقی

پزشکان مجرب و با تجربه به خوبی می‌دانند که شرایط روحی و روانی فرد بیمار و همراهان وی در شرایط سخت بیماری چگونه است و به همین خاطر، پزشکان خواسته یا ناخواسته مکلف هستند که معیارهای اخلاقی و شرافتمندی بیش از افراد عادی جامعه در محل کار خود وضع کنند و خود و همکاران خود را مکلف به رعایت این معیارها گردانند. وقتی درباره معیارهای اخلاقی پزشک و تمام کادر درمانی وی صحبت می‌کنیم، به طور خاص منظور ما درباره اولویت آن‌هاست که سلامتی و درمان فرد بیمار باشد. نکته دیگری که در این بخش حائز اهمیت است، این است که پزشکان با حوصله و آرامش، تمام توضیحات لازم را به بیمار و فرد همراه وی ارائه کنند و از توضیح مجدد یک یا چند موضوع خسته یا آزرده نگردند.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

شاید یکی از سخت‌ترین دوره‌های زندگی برای یک فرد مبتلا به سرطان، دوره تکمیل درمان وی باشد و وقتی صحبت از تومور مغزی و جراحی تومور مغزی باشد، از ابتدای روند درمان و جراحی تا مراقبت‌های بعدی، تمامی اقدامات مهم و حیاتی خواهند بود. نخستین گام برای نجات یافتن از تومور مغزی و عوارض مرگ‌بار آن، انتخاب بهترین جراح تومور مغزی تهران است و ما در این مطلب، سعی کردیم تمام آنچه شما باید برای این انتخاب بدانید و در نظر داشته باشید، برای شما گرد هم آوریم. به خاطر داشته باشید که سلامتی شما و عزیزان‌تان از هر چیزی با ارزش‌تر است. بنابراین از اینکه بخواهید تمامی اسناد، مدارک، شواهد و ملاک‌های نام برده در این مطلب را به روشنی مورد بررسی قرار دهید و سپس پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید، نهراسید. امیدواریم که نکات ذکر شده در این مطلب شما را در این مسیر به خوبی یاری دهد.

5/5 - (1 امتیاز)