ورزش مناسب دیسک گردن

ورزش مناسب دیسک گردن

آیا فردی که دچار بیرون زدگی دیسک گردن شده میتواند ورزش کند؟

پاسخ این سوال قطعا مثبت است. بدون ورزش نه فقط ستون فقرات که تمام بدن انسان دچار مشکل میشود. نکته مهم ورزش مناسب دیسک گردن و انجام صحیح آن و رعایت پیشرفت گام به گام در شدت فعالیت بدنی است.

بصورت کلی باید گفت برای افرادی که دچار آسیب دیسک گردن هستند، چه بدون عمل درمان شوند و چه با عمل جراحی، ورزشهای رزمی و ورزشهایی که خطر ضربات شدید به ستون فقرات را دارند مانند فوتبال، مناسب نیستند. اگر فرد بصورت حرفه‌ای چنین ورزشهایی را دنبال میکند و کنار گذاشتن آن به معنی از دست دادن شغل یا قسمت مهمی از زندگی است، باید بداند که گرچه ادامه این ورزش هرچند ندرتا ولی ممکن است تهدید کننده سلامتش باشد اما با تقویت تدریجی و صحیح عضلات گردن و شاید انتخاب پست دیگری مثلا در فوتبال که خطر ضربه جدی به سر و گردن کمتر است بتواند به ورزش ادامه دهد. این بازگشت به ورزش حرفه‌ای معمولا طی نه ماه تا یکسال به شرط رعایت اصول تقویت تدریجی عضلات میسر میشود.

از سوی دیگر ورزش شنا در ادامه آب درمانی، به بازگشت بیمار به فرم مناسب بدنی بسیار کمک میکند. در مرحله بعد، ورزشهای دیگری هم میتوانند بخشی از زندگی فرد برای محافظت از ستون فقرات و مراقبت از سلامت جسمانی باشند مثل پیاده روی، والیبال و ورزشهای راکتی.

3.6/5 - (8 امتیاز)