بهترین جراح ستون فقرات در تهران کیست ؟

بهترین جراح ستون فقرات تهران

ستون فقرات یکی از مهم‌ترین بخش‌های بدن است که امکان حرکت کردن در جهات مختلف را برای ما فراهم می‌کند. به طوری که برخی افراد به علت مشکلات ستون فقرات در انجام کارهای روزانه دچار مشکل می‌شوند، شدت بیماری در برخی دیگر به حدی است که منجر به ناتوانی قابل توجه آنان می‌گردد. در این موارد چاره‌ای جز مراجعه به یک جراح ستون فقرات باقی نمی‌ماند. در ادامه قصد داریم به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین جراح ستون فقرات بپردازیم. اگر شما‌ نیز از درد ناحیه ستون فقرات رنج می‌برید و قصد دارید برای درمان خود به بهترین جراح ستون فقرات در تهران مراجعه نمایید، با ما همراه باشید.

جراح ستون فقرات کیست؟

 

جراح ستون فقرات کیست؟

برخی از جراحان ستون فقرات به طور تخصصی پاره‌ای از مشکلات ستون فقرات مانند اسکولیوز، اختلالات دژنراتیو یا ناحیه خاصی از ستون فقرات مانند گردن و کمر را درمان می‌کنند. متخصصان ستون فقرات معمولا با بررسی مفاصل، به تشخیص و درمان ستون فقرات می‌پردازند. برخی از مشکلات شایع ستون فقرات شامل موارد زیر است:

 • دیسک کمر
 • آرتروز ستون فقرات
 • انحراف ستون فقرات
 • فتق و یا شکستگی‌های ستون فقرات
 • مشکلات مفصلی
 • ضربه‌های شدید در تصادفات رانندگی و دیگر موارد
 • آسیب‌های استخوانی ناشی از ورزش
 • تومورهای استخوانی
 • و…

 

انواع تخصص‌های مغز و ستون فقرات

تقریبا همه بیمارانی که قصد انجام عمل جراحی دارند، به دنبال پیدا کردن بهترین جراح ستون فقرات در تهران هستند. انتخاب تخصص جراح یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که این دسته از افراد با آن مواجه می‌شوند. اصلی‌ترین متخصصانی که این عمل را انجام می‌دهند، جراحان ستون فقرات و جراحان مغز و اعصاب هستند. اکنون این پرسش کلیدی مطرح است که برای یافتن بهترین جراح ستون فقرات در تهران باید به کدام یک از آن‌ها مراجعه کنیم؟

بهترین پاسخی که برای این پرسش حیاتی می‌توانیم به شما بدهیم این است که بیشترین جراحی ستون فقرات توسط هر دو جراح ستون فقرات و جراح مغز و اعصاب انجام می‌شود. اگر چه در گذشته، بسیاری از این جراحی‌ها توسط پزشک مغز و اعصاب انجام می‌شد و متخصصان ستون فقرات کمتری وجود داشت. هر دو جراح می‌توانند جراحی مربوط به ستون فقرات و اسکولیوز را به صورت باز و بسته انجام دهند.

البته باید توجه داشته باشید که هر یک از این جراحان ممکن است در زمینه خاصی مانند جراحی کودکان، جراحی اسکولیوز، مهره‌های کمر، مهره‌های گردن و دیگر نواحی مربوط به ستون فقرات تخصص داشته باشد. امروزه، برخی از جراحی‌های ستون فقرات با همکاری متخصصان مختلف انجام می‌شود تا درصد موفقیت، افزایش پیدا کند.

 

چه زمانی باید به جراح ستون فقرات مراجعه کنید؟

پیش از آنکه به دنبال بهترین جراح ستون فقرات در تهران باشید و یا حتی پس از مراجعه به آن، ذکر این نکته ضروری است که جراحی ستون فقرات در بسیاری از موارد یک روش درمانی اختیاری است و تنها مشکلات و بیماری‌های خاصی وجود دارد که جراحی ستون فقرات کاملا ضروری به نظر می‌رسد. اما برخی از اختلالات ستون فقرات سبب سفتی و یا درد مهره‌های گردن یا پشت می‌گردد. در موارد شدید بر عصب‌های ستون فقرات یا نخاع آسیب وارد کرده و موجب کرختی و ضعف پاها و یا بازوها می‌شود.

وقتی که فردی با علائم شدید در ستون فقرات به پزشک مراجعه می‌کند، در ابتدا پزشک به بررسی وضعیت فیزیکی بیمار می‌پردازد. احساس درد در قسمت پشت و گردن می‌تواند نشانه وجود مشکل در ناحیه ستون فقرات باشد. برای کسب اطمینان از این موضوع، باید بیمار برای مدت زمانی تحت نظر و درمان باشد و در سبک زندگی و فعالیت‌های فیزیکی خود تغییراتی دهد. در صورتی که پس از این تغییرات، از میزان درد او کاسته نشود، معمولا مصرف داروهای مسکن و یا ضد التهابی و روش‌های درمانی دیگر توصیه می‌شود. اگر هیچ یک از این روش‌ها در بهبود وضعیت بیمار موثر نباشد، جراحی تنها موردی است که در بیماران مبتلا به مشکلات ستون فقرات به خوبی جواب می‌دهد.

به عنوان یک قاعده کلی می‌توان گفت، شما تنها کسی هستید که بیشترین اطلاع را از میزان درد و وضعیت بدنی خود دارید و تصمیم برای مراجعه به جراح و انجام عمل جراحی کاملا به شما بستگی دارد. اگر چه پزشک متخصص با معاینه و انجام آزمایش‌های مختلف، آگاهی‌های لازم را به شما در رابطه با وضعیت ستون فقرات، نوع مشکل و میزان خطر می‌دهد؛ اما در نهایت تصمیم با شما است!

 

جراحی ستون فقرات به درمان چه مشکلاتی کمک می‌کند؟

بسیاری از مشکلات ستون فقرات از طریق فیزیوتراپی، ورزش و یا تزریق به ستون فقرات قابل درمان خواهند بود. در صورتی که بدن بیمار به این قبیل موارد به خوبی پاسخ ندهد، راهی جز جراحی برای بیمار باقی نخواهد ماند. در فهرست زیر به برخی از مهم‌ترین مشکلاتی اشاره شده است که با جراحی قابل درمان هستند:

 • افراد مبتلا به انحنای غیر طبیعی در ستون فقرات یا اسکولوزیس
 • اختلالات ناشی از دیسک کمر
 • درد و مشکلات مربوط به بازوها و پاها با منشا عصبی
 • پشت درد و گردن درد ناشی از مشکلات ستون فقرات

مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین جراح ستون فقرات در تهران

در این بخش به بررسی نکاتی می‌پردازیم که می‌تواند به شما در انتخاب بهترین جراح ستون فقرات در تهران کمک کند.

جراح ستون فقرات باید در خصوص این جراحی به شما آموزش دهد و شما را در تصمیم گیری برای انجام یا عدم انجام آن، یاری رساند. جراح می‌بایست توضیحات مورد نیاز در مورد اهمیت این جراحی را به شما ارائه دهد و شما را از ریسک‌ها، دشواری‌ها و مزایای این عمل آگاه نماید. همچنین، جراح اطلاعات لازم در مورد گزینه‌های درمانی غیر جراحی را نیز در اختیارتان قرار دهد و به طور کلی هر آنچه را از نظر فنی امکان ‌پذیر است، شرح ‌دهد. بنابراین، مهم است که جراحی را انتخاب کنید که در ارائه اطلاعات مورد نیاز به شما کمک کند.

بسیاری از بیماران نمی دانند در ابتدا باید به جراح ستون فقرات مراجعه کنند یا جراح مغز و اعصاب؟! در حالی که هر دسته از این افراد دارای مهارت‌های تخصصی متفاوتی هستند، هر دو به یک اندازه برای انجام جراحی‌های ستون فقرات، توانمند هستند. جراحان مغز و اعصاب و ستون فقرات در موارد زیادی روی یک مورد و حتی در اتاق عمل با هم کار می‌کنند. با این وجود، جراحی تومور معمولا توسط جراح مغز و اعصاب انجام می‌شود و برای موارد مربوط به تغییر شکل، جراحی ستون فقرات انتخاب مناسب تری است.

جراحی را انتخاب کنید که دارای گواهی نامه بورد تخصصی بوده و واجد شرایط در جراحی ارتوپدی یا مغز و اعصاب باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین جراح ستون فقرات در تهران می‌توانید به وب سایت‌های معتبر پزشکی مراجعه نمایید. همچنین با افرادی که تحت عمل جراحی ستون فقرات قرار گرفته اند، گفت و گو کنید.