عوارض و خطرات جراحی دیسک کمر

عوارض جراحی دیسک کمر

هیچ جراحی بدون خطر نیست. از عوارض عمومی هر عمل جراحی می توان به خونریزی ، عفونت ، آمبولی ، لخته شدن خون در پاها و واکنش به بیهوشی اشاره کرد. اگر پلاتین گذاری همزمان با جراحی دیسک کمر انجام شود ، خطر عوارض بیشتر است.آیا عمل جراحی دیسک کمر خطرناک است ؟ عوارض خاص مربوط به یک جراحی دیسک کمر ممکن است شامل موارد زیر باشد

ایجاد لخته در سیاهرگهای عمقی: یک وضعیت بالقوه جدی است؛ اگر لخته ها آزاد شوند و به سمت ریه‌ها حرکت کنند، نارسایی ریوی یا حتی خطر مرگ وجود دارد. با این حال ، روش های مختلفی برای درمان یا جلوگیری از آن در دسترس است. بعد عمل هرچه سریعتر از رختخواب بلند شوید تا خون شما در حال حرکت باشد و احتمال لخته شدن آن کمتر شود. جورابهای واریس و جورابهای مکانیکی که بطور خودکار باد شده و خالی میشوند می توانند از جمع شدن خون در رگها جلوگیری کنند. ممکن است از داروهای تزریقی یا خوراکی ضدانعقاد هم به این دلیل استفاده کرد.

مشکلات ریوی: ریه ها پس از عمل باید بتوانند اکسیژن کافی برای بهبودی در بافت ها فراهم آورند. اگر ریه ها بطور زمینه‌ای مشکل داشته باشند مانند بیماران سیگاری، ممکن است ترشحات مخاطی و باکتری ها تجمع پیدا کنند و می تواند منجر به ذات الریه شود. پرستار غالبا شما را تشویق می کند نفس عمیق بکشید و سرفه کنید.

آسیب عصبی یا درد مداوم: هرگونه جراحی بر روی ستون فقرات با خطر آسیب رساندن به اعصاب یا نخاع همراه است. آسیب می تواند باعث بی حسی یا حتی فلج شود. اما شایعترین علت درد مداوم آسیب عصبی ناشی از فتق دیسک قبل از جراحی است که پس از عمل هم باقی می‌ماند زیرا برخی از بیرون زدگی‌های دیسک کمر ممکن است سبب آسیب دائمی عصبها شوند. در این موارد باید از روشهای درمانی تکمیلی مثل فیزیوتراپی، طب سوزنی، داروهای کاهنده التهاب عصب و آب درمانی بهره برد.

پس حتما با انتظارات واقع بینانه در مورد درد خود تصمیم به عمل جراحی بگیرید و انتظارات خود را با بهترین جراح مغز و اعصاب در میان بگذارید.

3.5/5 - (11 امتیاز)